• Próbny alarm pożarowy

• 23 września w naszej szkole przeprowadzono próbny alarm pożarowy, który przebiegł bardzo sprawnie i zgodnie z założeniami. Dzieci, pod czujnym okiem nauczycieli, szybko i bezpiecznie udały się do wyznaczonych wyjść ewakuacyjnych, a następnie zgromadziły się w ustalonym miejscu, zgodnie z planem ewakuacji. Po zakończeniu ćwiczeń, na dzieci czekała niespodzianka – wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrówki. Strażacy zaprezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują podczas akcji ratowniczych, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Oprócz samej prezentacji sprzętu, strażacy przygotowali dla dzieci szereg dodatkowych atrakcji. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia profesjonalnego stroju strażackiego, co dla wielu było niezapomnianym przeżyciem. Część osób spróbowała również swoich sił w rozwijaniu węża strażackiego. Dzieci były zachwycone możliwością bezpośredniego uczestnictwa w tych aktywnościach, co nie tylko dostarczyło im wiele radości, ale również pozwoliło lepiej zrozumieć, jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Całe wydarzenie było nie tylko praktycznym ćwiczeniem z zakresu bezpieczeństwa, ale również pouczającym i inspirującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

• Narodowe Czytanie 2024

• W sobotę 7 września 2024 roku odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, w której naszą szkołę dumnie reprezentowali uczniowie klasy VI, a w szczególności Sonia Sarzyniak i Mikołaj Michalczyk. Wydarzenie, zorganizowane przez naszą gminę na stadionie w Ulanowie, przyciągnęło wielu mieszkańców, a tegoroczna lektura – dramat Juliusza Słowackiego pt. Kordian – stała się doskonałą okazją do wspólnego odkrywania bogactwa polskiej literatury.

Kordian to utwór niezwykle bogaty w emocje, poruszający kwestie patriotyzmu, walki o niepodległość i moralnych dylematów młodego pokolenia. Odczytanie tego dramatu stworzyło niepowtarzalną atmosferę, która zachęciła uczniów i mieszkańców do głębszej refleksji nad dziełem Słowackiego.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w wydarzeniu poradzili sobie znakomicie, prezentując wybrane fragmenty utworu z prawdziwym zaangażowaniem i emocjami. Interpretacja dzieła Słowackiego była żywa i poruszająca, co z pewnością pozostawiło w pamięci zgromadzonej publiczności niezapomniane wrażenia.